• The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ½

  • Phoenix Rising

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Muhammad Ali

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Cyrano

    ★½

  • Belfast

    ★★½

  • Becoming Led Zeppelin

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★½