Sort by

Thomas has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Dark Path

A Dark Path

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchers

Watchers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry