Sort by

lee has logged 578 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Postman Pat's Pet Sematary

Postman Pat's Pet Sematary

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry