shan has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jazzberry

Jazzberry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Filming for Your Life: Making After Hours

Filming for Your Life: Making After Hours

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry