shan has logged 330 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

1992
×
Edit this entry  
20
Roshambo: Rock

Roshambo: Rock

2013
×
Edit this entry  
20
Roshambo: Paper-Scissors

Roshambo: Paper-Scissors

2013
×
Edit this entry  
20
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Edit this entry  
19
You Don't Know Jack

You Don't Know Jack

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
½
Edit this entry  
12
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Human Capital

Human Capital

2019
×
Edit this entry  
09
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Exit Room

The Exit Room

2013
×
Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
05
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Too Tired to Die

Too Tired to Die

1998
×
Edit this entry  
29
Behind the Soundtrack: Uncut Gems with Daniel Lopatin

Behind the Soundtrack: Uncut Gems with Daniel Lopatin

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buttons

Buttons

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ezer Kenegdo

Ezer Kenegdo

2017
×
Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
All That I Am

All That I Am

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry