Sort by

tessdaddy has logged 28 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read prior review Edit this entry  
18
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas at the Golden Dragon

Christmas at the Golden Dragon

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Our Italian Christmas Memories

Our Italian Christmas Memories

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men

X-Men

2000
×
★★
Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry