• Thor: Love and Thunder

  • House of Gucci

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Given

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

  • Miss Americana

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★½

  • Nikki Glaser: Bangin'

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ½

  • Falling Inn Love

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

  • Secret Obsession

    ½

  • Given

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★

  • When They See Us

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Harry & Meghan: Becoming Royal

    ★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Amity

    ★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½