• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Make a Wish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Given

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Yes-People

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Sick Boys Die Alone

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • After

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★