Sort by

Rico🇺🇦 has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Four Musketeers

The Four Musketeers

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Olsen Gang

The Olsen Gang

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Odds Against Tomorrow

Odds Against Tomorrow

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cured

The Cured

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry