Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★½
Edit this entry  
06
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

1978
×
★★★
Edit this entry  
04
Duran Duran: Live from London

Duran Duran: Live from London

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cyndi Lauper - Live in Paris

Cyndi Lauper - Live in Paris

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Polar

Polar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Looper

Looper

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Visitor from the Future

The Visitor from the Future

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
The Tiger

The Tiger

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry