• Thor: Love and Thunder

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • My Amanda

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • On Your Wedding Day

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Tau

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★★

  • Divergent

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Letters to Juliet

    ★★★

  • The Lovely Bones

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • She's the Man

    ★★★

  • The Notebook

    ★★★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Identity

    ★★★

  • Notting Hill

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★