Joachim has logged 35 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Forest

The Forest

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Believers

The Believers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow Hunters 2: Echo of Destiny

Shadow Hunters 2: Echo of Destiny

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shadow Hunters

Shadow Hunters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yo el ejecutor

Yo el ejecutor

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The One-Armed Executioner

The One-Armed Executioner

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Planet of the Female Invaders

Planet of the Female Invaders

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Have Changed Their Face

They Have Changed Their Face

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ship of Monsters

The Ship of Monsters

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Werewolf

The Werewolf

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Zombie Croc: Evil Has Been Summoned

A Zombie Croc: Evil Has Been Summoned

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Monster of Piedras Blancas

The Monster of Piedras Blancas

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summer people

Summer people

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Birch

The Birch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Wedding Night

The Devil's Wedding Night

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trauma

Trauma

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack of the Blind Dead

Attack of the Blind Dead

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kronos

Kronos

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry