Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cyclops

Cyclops

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Science Team

Science Team

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Duck! The Carbine High Massacre

Duck! The Carbine High Massacre

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch's Mirror

The Witch's Mirror

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Curse of the Blind Dead

Curse of the Blind Dead

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Hunter

American Hunter

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War Of The God Monsters

War Of The God Monsters

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Satan's Bed

Satan's Bed

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Brainiac

The Brainiac

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Trap

Jungle Trap

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry