Sort by

Antonio has logged 428 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Magic Moment

This Magic Moment

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The '85 Bears

The '85 Bears

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zachariah

Zachariah

1971
×
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
'Pimpernel' Smith

'Pimpernel' Smith

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deluge

Deluge

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Final Programme

The Final Programme

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat

The Cat

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell's Ground

Hell's Ground

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Dirty Carnival

A Dirty Carnival

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maiko Haaaan!!!

Maiko Haaaan!!!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tormented

Tormented

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grimsby

Grimsby

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Damned

The Damned

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Them

Them

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forsaken

The Forsaken

2001
×
Read the review Edit this entry