cleo has logged 313 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Blue Line, Starring: Teenage Mutant Ninja Turtles

Operation Blue Line, Starring: Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Read the review Edit this entry  
02
Doggie Heaven (Woof!)

Doggie Heaven (Woof!)

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steps

Steps

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry