Temple has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Professional

The Professional

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry