• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Together

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Good Omens

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ½

  • Raising Kratos

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Justice League

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Cars 3

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • How to Plan an Orgy in a Small Town

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Brazilian Western

    ½

  • Gonzaga: From Father to Son

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★

  • Real Steel

    ★★★★

  • The Man from the Future

    ★½

  • Cars 2

    ½

  • Step Up 3D

    ★★★½

  • The Last Airbender

    ★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • The Story of Me

    ★★★★½

  • The Hangover

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Last Stop 174

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★

  • Cloverfield

    ★★★½

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★★

  • Querô: A Damned Report

    ★★★★

  • Rush Hour 3

    ★★★★