Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
23
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Modern Persuasion

Modern Persuasion

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Edit this entry  
19
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Edit this entry  
19
Drew Michael

Drew Michael

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
17
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
Edit this entry  
17
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
Edit this entry  
17
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Edit this entry  
16
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
Edit this entry  
15
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catopolis

Catopolis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Shithouse

Shithouse

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Common Threads: Stories from the Quilt

Common Threads: Stories from the Quilt

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
They're Gonna Fight

They're Gonna Fight

2015
×
Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry