• Not Okay

  • DC League of Super-Pets

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★★★

  • Birthday (Bad Kid Stuff)

    ★★★★★

  • Love & Gelato

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★

  • Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★½

  • Catopolis

    ★★★★★

  • Father of the Bride

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Angelyne

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★½

  • Cool Blue Car

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Along for the Ride

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Ronny Chieng: Speakeasy

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Business Proposal

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cat Burglar

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Dual

    ★★★½

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Summering

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★★★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Mo Amer: Mohammed in Texas

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

    ★★★★