tedgoose has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cutthroat Island

Cutthroat Island

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry