tedgoose has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
44 Inch Chest

44 Inch Chest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bounty

The Bounty

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry