• Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Crime Scene

    ★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Liberator

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Long Way Up

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • Rogue

    ★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Big Ugly

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Capone

    ★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Tom Walker: Very Very

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★