Ted has logged 19 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry