• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • VHS 94

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

  • Athlete A

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Capone

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★½