Sort by

Tony has logged 572 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How It Feels to Be Run Over

How It Feels to Be Run Over

1900
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alps

Alps

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adam Resurrected

Adam Resurrected

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Magician

The Magician

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Scar

The Scar

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Waiting Women

Waiting Women

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry