Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • France

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • The Little Things

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Stump the Guesser

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Siberia

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★