Sort by

olivia has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Endless Love

Endless Love

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry