• Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★