Sort by

Tim has logged 260 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Death Race

Death Race

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Eraser

Eraser

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Say a Word

Don't Say a Word

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Blade of the 47 Ronin

Blade of the 47 Ronin

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nothing to Lose

Nothing to Lose

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Memory

Memory

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ancient Apocalypse

Ancient Apocalypse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Lou

Lou

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Edit this entry