Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild America

Wild America

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Edit this entry  
24
For Richer or Poorer

For Richer or Poorer

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
First Kid

First Kid

1996
×
★★
Edit this entry  
22
Operation Dumbo Drop

Operation Dumbo Drop

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Masterminds

Masterminds

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Air Up There

The Air Up There

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chill Factor

Chill Factor

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
Wing Commander

Wing Commander

1999
×
★½
Edit this entry  
17
Junior

Junior

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Stir of Echoes: The Homecoming

Stir of Echoes: The Homecoming

2007
×
★★
Edit this entry  
16
Camouflage

Camouflage

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dealt

Dealt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Evolution

Evolution

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Gone Fishin'

Gone Fishin'

1997
×
★★½
Edit this entry  
12
Pure Luck

Pure Luck

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
The Meteor Man

The Meteor Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Frank McKlusky, C.I.

Frank McKlusky, C.I.

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Broken City

Broken City

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Contraband

Contraband

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
History of the World, Part II

History of the World, Part II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Edit this entry