Sort by

Keyser Soze has logged 34 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2002
×
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Weirdsville

Weirdsville

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
FleshEater

FleshEater

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★½
Edit this entry  
12
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★
Edit this entry  
10
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
Edit this entry  
09
Strange Wilderness

Strange Wilderness

2008
×
Edit this entry  
07
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Edit this entry