• Save Ralph

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Holmes & Watson

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★★

  • Planetarium

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★★

  • The Dancer

    ★★★★★

  • Zootopia

  • Yoga Hosers

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

    ★★

  • Manifesto

  • Inside Out

    ★★

  • Mustang

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Liza, the Fox-Fairy

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Madame Bovary

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • The Young and Prodigious T.S. Spivet

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • The Double

    ★★★★★

  • Tracks

    ★★★★

  • Palo Alto

    ★★★