Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • As We Hold Hands

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • L.O.L. Surprise! The Movie

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Christmas by Starlight

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • One World: Together at Home

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: Snoggletog Log

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½