Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
What Drives Us

What Drives Us

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry