tazz13 has logged 51 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gothika

Gothika

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Reef

The Reef

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Open Water

Open Water

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★
Read the review Edit this entry