tazz13 has logged 485 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ju-on: Black Ghost

Ju-on: Black Ghost

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
Ju-on: White Ghost

Ju-on: White Ghost

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frost Bite

Frost Bite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Delirious

Delirious

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry