Tarryn-tino has logged 77 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Overboard

Overboard

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Grit

True Grit

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
211

211

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss & Mrs. Cops

Miss & Mrs. Cops

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty Ones

The Guilty Ones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sparkle

Sparkle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry