Tarryn-tino has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
UFOs

UFOs

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Melbourne Sharpies

Melbourne Sharpies

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Graduates

The Graduates

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
God of Gamblers

God of Gamblers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bayonet

Bayonet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Chocolate

Dark Chocolate

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Treeless Mountain

Treeless Mountain

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tope

Tope

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Office Romance

Office Romance

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
...ing

...ing

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry