Tarryn-tino has logged 23 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Horse

The Dark Horse

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry