Tarryn-tino has logged 208 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Primo

Primo

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Lands

The Dead Lands

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Macabre

Macabre

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry