Sort by
  • Climax

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Zootopia

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ½

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • Chef

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★½

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • Ted

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Lorax

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Cars 2

    ★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ½

  • Arthur

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★½

  • Toy Story 3

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½