• The Half of It

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Monkey Up

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Cloverfield

    ★★

  • Closer

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★

  • Home Alone 3

  • Anastasia

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★★

  • Honey, I Shrunk the Kids

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Mad Max

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★