Sort by

taylor has logged 23 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry