Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★
Edit this entry  
09
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swarm

Swarm

2023
×
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Weeknd: Live at SoFi Stadium

The Weeknd: Live at SoFi Stadium

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Living

Living

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Missing

Missing

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Edit this entry