Taylor has logged 13 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry