Taylor has logged 123 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
06
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don Juan

Don Juan

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Torso

Torso

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry