• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • TFW No GF

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Full Force

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Cuck

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★