Sort by

Taylor has logged 10 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry