Sort by

tatum has logged 152 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Time

In Time

2011
×
Edit this entry  
15
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read prior review Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read prior review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry