Sort by

tatum has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clementine

Clementine

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold Weather

Cold Weather

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life and Debt

Life and Debt

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
White Girl

White Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry